fenntarthatóság

A nukleáris ipar, a napenergia-ipar és az autóipari átállás a növekedés három fő pillére

A nukleáris ipar, a napenergia-ipar és az autóipar átállása a három fő pillére Magyarország hosszútávú gazdasági növekedésének, amelyek mind a kormány azon vállalásából fakadnak, hogy hazánk 2050-re karbonsemlegessé váljon – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Bukarestben.

Zöld hidrogént előállító berendezést fejleszt az SZTE és a Ganzair

Sorozatgyártásra alkalmas, 1 MW teljesítményű zöld hidrogént előállító vízelektrolizáló berendezést fejleszt a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és a Ganzair Kompresszortechnika Kft. egy uniós támogatással megvalósuló, 1,246 milliárd forint költségvetésű projekt keretében – tájékoztatta a vállalkozás az MTI-t.

Energiaügyi Minisztérium: tizedével nőtt a napelemes beépített teljesítmény az idei első fél évben

Az átviteli rendszerirányító MAVIR friss adatsora szerint 2024 júliusáig összesen 6712 megawattnyi naperőművet helyeztek üzembe Magyarországon. Az összes teljesítményből a legnagyobb arányban az ipari létesítmények részesülnek 3678 megawattal. Az 50 kilowatt (kW) feletti rendszerek idén júniusban érték el eddigi negyedórás termelési csúcsukat, amely csak kevéssel maradt el a 3200 megawatt-tól – hívta fel a figyelmet pénteki elemzésében az Energiaügyi Minisztérium (EM).

Több mint húsz intézményhez telepített napelemrendszert a szegedi önkormányzat

Huszonegy intézményhez telepített napelemrendszert a szegedi önkormányzat, a beruházással jelentősen csökkenthető a vásárolt villamos energia mennyisége – jelentette ki Kovács Tamás (Párbeszéd) gazdasági alpolgármester hétfőn.

Nagy János: biológiai sokféleség nélkül nincs fenntarthatóság, de nincs haza sem

Biodiverzitás nélkül nincs fenntarthatóság, de nincs számunkra haza sem – mondta a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára szerdán a Pest vármegyei Tápiószelén a Nemzeti Biodiverzitás- és Génmegőrzési Központ (NBGK) új épületének átadásán.

Napelemparkot és biomassza-erőművet tervez a Vajda-Papír

Energiahatékonysági, környezetvédelmi és károsanyagkibocsátás-csökkentési intézkedéseket finanszíroz, valamint napelempark és biomassza-erőmű építését tervezi a Vajda-Papír cégcsoport a kormány Gyármentő Programjában elnyert, több mint 10 milliárd forintos támogatásból a következő években – közölte az MTI megkeresésére a Vajda-Papír ügyvezető igazgatója.

A Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó 2030-ra 30 százalékkal csökkenti a fosszilis tüzelőanyagok felhasználását

A Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. célja, hogy 2030-ra 30 százalékkal visszaszorítsa, 2050-re pedig teljes mértékben kiváltsa a fosszilis tüzelőanyagok felhasználását az energiaoptimalizálási programjának köszönhetően – közölte a társaság szerdán az MTI-vel miután először adott ki környezeti, társadalmi és irányítási (ESG) jelentést.

Elérte a 10 milliót a visszaváltások száma a MOHU REpont visszaváltási rendszerében

Elérte a 10 milliót a visszaváltások száma a napokban a MOHU REpont visszaváltási rendszerében – közölte a vállalat szombaton az MTI-vel.

AM: a hagyományos húsipar fenntarthatóságát kell támogatni

A laboratóriumi hús előállítása és forgalomba hozatala számos kérdést és aggályt vet fel, amelyek többségére még nem rendelkezünk megnyugtató válaszokkal – mondta Nobilis Márton élelmiszeriparért és kereskedelempolitikáért felelős államtitkár Brüsszelben az Agrárminisztérium tájékoztatása szerint.

Az élhetőbb épített környezetről tartanak konferenciát Pécsen

Az épített környezet élhetőségét javító módszertanok, építészeti tervezési ötletek megvitatása a célja a Places and Technolgies elnevezésű nemzetközi konferenciának, amelyet július 8. és 9. között tartanak Pécsen – tájékoztatta a Pécsi Tudományegyetem az MTI-t.