Elkészült a geotermikus fűtési rendszer Szeged két városrészében
Befejeződött a geotermikus fűtési rendszer kiépítése Szeged-Felsővároson és az Odessza városrészben, a beruházás mintegy 3,3 milliárd forintból, uniós támogatással valósult meg.
Befejeződött a geotermikus fűtési rendszer kiépítése Szeged-Felsővároson és az Odessza városrészben, a beruházás mintegy 3,3 milliárd forintból, uniós támogatással valósult meg.
Elkészült a világ első olyan zárt ciklusú geotermikus hőtermelő erőműve, amelyet egy meddő, sikertelen olaj- és gázkutató fúrásból visszamaradt kútban valósítottak meg az MS Energy Solutions Kft. mérnökei Kiskunhalason – közölte Gáti Mátyás, a cég ügyvezetője az MTI-vel.
2021-től minden új építésű ingatlan energiaigényét – így a lakóházakét is – legalább 25% mértékben megújuló energiaforrásból kell biztosítani.
Földgáz helyett jöjjön a földhő, a biomassza és a napenergia – ezt javasolja a döntéshozóknak a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Környezettudományi, illetve Energetikai Elnöki Bizottsága, a Magyar Mérnöki Kamara, a Magyar Távhőszolgáltatók Szakmai Szövetsége és a Magyar Termálenergia Társaság az MTA honlapján csütörtökön megjelent cikk szerint.
Projektcéget hozott létre a Pannon Geosolar Kft. és a bonyhádi önkormányzat a geotermikus energia hasznosítására Bonyhádon.
Magyarországi vállalkozásoknak csaknem 9 millió euró (2,7 milliárd forint) értékben lehet pályázni olyan projektekre, amelyekből az Európai Gazdasági Térség (EGT) Finanszírozási Mechanizmusának keretében a geotermiához kapcsolódó hazai célok valósíthatók meg.
Jövőre már termálvízzel fűtenék a mosonmagyaróvári távhőrendszert; 2014 elején indul az ehhez szükséges, három és félmilliárdos beruházás – közölte az MTI-nek nyilatkozva Nagy István polgármester.
Újabb szakaszához érkezett, Újszegeden folytatódik az a megújuló energiahasznosítási projekt, amelyben geotermikus fűtésrendszer épül ki Szeged, a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Biológiai Kutatóközpontjának (MTA-SZBK) 36 intézményében – jelentették be a beruházásban érintettek keddi sajtótájékoztatójukon.
A geotermikus energia felhasználásának fontosságáról, a megújuló energiaforrások arányának növeléséről beszélt Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Kistokaj határában kedden, ahol átadták a Pannergy Nyrt. 7,5 milliárd forintba kerülő miskolci geotermikus projektjének első szakaszát.
Neves finn építész – szobrász, Marco Casagrande legújabb projektje az Apelle névre hallgató hosszúkás, fából készült családi ház, mely első ránézésre egy megfeneklett hajónak tűnik.