Ezt a kabint megmaradt építkezési hulladékból építették
Ez a kabin megmutatja az, hogy újrahasznosított anyagokkal és egy kis kreativitással milyen lenyűgöző eredményt lehet elérni.
Ez a kabin megmutatja az, hogy újrahasznosított anyagokkal és egy kis kreativitással milyen lenyűgöző eredményt lehet elérni.
Időről időre szeretünk olyan cikkeket írni, amiben bemutatunk egy különös otthont, legyen az furcsa akár mérete, elhelyezkedése vagy akár – mint jelen esetben – mindkettő miatt.
A professzionálisan megtervezett és kivitelezett szigeteléssel nem csak a gázszámla közel 50%-át, de rengeteg időt és sok bosszúságot is megspórolhatunk. A március 6-i Energiahatékonysági Világnap alkalmából a Knauf Insulation szakemberei 5 pontban gyűjtötték össze, hogy mire érdemes odafigyelniük azoknak, akik új vagy meglévő családi házukat tervezik szigetelni. A szakértők tanácsaival több százezer forintos nem várt költségeket kerülhetünk el, ha pedig mindent jól csinálunk, hőszigetelt otthonunk energiahatékonyabb és pénztárcakímélőbb is lesz.
Lenyűgöző dolog, ha az emberek újra fel tudnak használni bizonyos dolgokat, pláne, ha ezzel olyanokat tudnak segíteni, akik rászorulnak.
Az utóbbi évtizedben az úgynevezett mikor-lakhatás, vagyis a kreatívan és hatékonyan kihasznált kis lakások, háazk igen népszerűvé váltak. Mondhatni itt van a nyakunkon egy új, kis méretű városi lakás korszaka.
Az építészet manapság alig ismer határokat. Az elmúlt években elképesztő technológiai újítsokat és zseniális, sokszor roppant egyszerű megoldásokat láthattunk. Az egyik legnagyobb újítás viszont kétség kívül a moduláris, és ennél fogva a pillanatok alatt összeállítható otthonok.
Egy csodálatos, kísérleti bambusz házat építettek Kínában, ami – ha elterjed – remélhetőleg a fenntarthatóság növekedését fogja eredményezni országszerte. A ház a varázslatos külsején kívül rengeteg érdekességet tartogat.
Mindig izgalmas megnézi olyan kis házakat, amik a fenntarthatóságot szem előtt tartva lettek tervezve, ugyanis az ilyen kis épületeknél általában rendkívüli megoldásokat találunk. Ezt a mindössze 37 négyzetméteres házat sacramentoi diákok tervezték, ami egy valódi forradalmat jelenthet a hálózatmentes, önfenntartó építészetben.
A houstoni események fényében kifejezetten fontos beszélni arról, mi lesz, ha elönt minket a víz. A klímaváltozás miatt egyre szélsőségesebb az időjárás, ráadásul a jégsapkák is olvadnak, évről évre megemelve a tengerszintet. Korábban már egy holland tervről, egy moduláris úszó szigetről beszámoltunk, most azonban egy sokkal ambiciózusabb projektet mutatunk be.
Sokak álma volt gyerekkorukban, hogy lehessen egy kis kuckójuk a fa lombjai között. Az ilyen faházak szinte kötelező kellékei az amerikai kertvárosokban játszódó filmeknek. Egy család Thaiföldön épített egy csodálatos faházat, ami egyben az otthonuk is.