Hogyan nullázhatom a klímaberendezés fogyasztását?
A hőségben sokan használnak légkondicionáló berendezéseket, de ezeknek mennyi a valós fogyasztása?
A hőségben sokan használnak légkondicionáló berendezéseket, de ezeknek mennyi a valós fogyasztása?
Meglehetősen érdekes és nem különösebben vidám téma került elő az utóbbi időkben a klímakutató tudósok körében. Ha a jelenleg kialakult párpeszéd nagyobbra duzzad, hamarosan talán hellhetunk először 6-os erősségű viharról is.
Egyre többet teszünk annak érdekében, hogy a klímaváltozást megállítsuk, a Párizsi klímaegyezmény egy történelmi lépés volt ebben az ügyben, azonban egy kutatás szerint közel sem teszünk eleget.
Furcsa belegondolni, hogy a civilizációt két antarktiszi gleccser tartja fogságban, legalább is Eric Holthaus meteorológus így fogalmazott egy cikkében, amiben a pine-szigeti és a Thwaites gleccserekről beszélt, a kontinens két legnagyobb, és leggyorsabban olvadó gleccseréről.
A klímaváltozás tanulmányozásának szempontjából egy valódi katasztrófa történt, ugyanis egy a négy műholdból, ami sarki jeget vizsgálja, elromlott, a maradék három pedig régebbi darab.
Sokat teszünk a klímaváltozás megállítása érdekében, és lehet, hogy sok helyen csökkentjük a széndioxid kibocsájtást, de ezeknek a változtatásoknak a hatása csak évek múltán fog érződni. Egyelőre az atmoszféra széndioxid tartalma borzasztóan magas, és tavaly soha nem látott sebességgel nőtt az arány.
A klímaváltozás egyik következménye az emelkedő tengerszint. Sok helyen erre fel lehet készülni, ezt tervezi most Boston is, vannak olyan területek, ahol hasonló megoldások nem kivitelezhetők. Új-Zéland egy új, kísérleti vízummal szeretne javítani a problémán.
Kétségtelen, hogy a tengerszint emelkedik. Egy új kutatás szerint az évszázad végére akár 1,3 méterrel is emelkedhet, de ez az érték lehet fele ekkora is, az egész csak attól függ, mi történik a sarki jégsapkával, ami meg nagyban attól függ, hogy mi mit csinálunk.
Trump elnökségének röpke 9 hónapja alatt már hozzászokhattunk ahhoz, hogy az elnök nem éppen következetes az ígéreteivel kapcsolatban. Azonban egy kanadai csúcstalálkozón, a fehér házi képviselők állításai egy teljesen meglepő fordulatra engednek következtetni, amit valószínűleg egyetlen élő ember sem jósolt volna meg előre.
Mostanra már tisztában lehetünk azzal, hogy a klímaváltozás milyen hatással is van az időjárásra. Ugyan a tudósok között még vita folyik arról, hogy pontosan milyen mechanizmusok azok, amiket a klímaváltozás befolyásol, de az határozottan nem vitat tárgya, hogy az emberek felelősek ezekért a környezetbeli változásokért. Az egyik legészrevehetőbb következménye a klímaváltozásnak: a hurrikánok.