A szlovén tenger koralljai is veszélyben vannak a klímaváltozás miatt
Az Adriai-tenger szlovén részét sem kímélte az elmúlt évtizedekben a klímaváltozás, a korallfajokat is fenyegeti – közölte Lovrenc Lipej szlovén tengerbiológus.
Az Adriai-tenger szlovén részét sem kímélte az elmúlt évtizedekben a klímaváltozás, a korallfajokat is fenyegeti – közölte Lovrenc Lipej szlovén tengerbiológus.
Nem elég, hogy a korallzátonyok így is hatalmas veszélyben vannak a melegdő vizek miatt, de egy új tanulmány szerint az óceánokban kikötő műanyag hulladék is veszélyezteti a zátonyokat és élővilágát.
A korallzátonyok védelme rendkívül a biodiverzitás megőrzésében. Ezek a zátonyok 3.000 fajta puhatestűnek, több száz medúza fajnak, 1.625 fajta halnak, pár száz cápa és rája fajnak, valamint több, mint 30 fajta bálnának és delfinnek adnak otthont. Ezek az élőlények valóban otthonukként kezelik ezeket a területeket, ami azt jelenti, hogy nélkülük elpusztulnak.
Ugyan a felmelegedés miatti tengerszint-emelkedés sok embernek és városnak rossz hír lehet, de úgy néz ki a korallzátonyoknak jót tesz. Egy mostani tanulmányban publikálták eredményeiket a kutatók, amit egy modell alapján készítettek.
A világ korallzátonyainak közel a fele elpusztult az elmúlt három évtizedben, állítja egy friss felmérés, mely során a világ minden tájáról együttműködő tudósok több mint 50.000 képet tettek közzé a gyönyörű élővilág eltűnéséről.
Természetvédelmi övezetté nyilvánította Mozambik a Primeiras e Segundas szigetcsoport közel egymillió hektáros területét.
A Nagy-korallzátony 27 év alatt felére zsugorodott – a viharok, a korallokat pusztító tengeri csillagok és az éghajlatváltozás mind felelősek a károkért.
A Google közzétette a Google Maps-en a Csendes-óceán lélegzetelállító szépségű korallzátonyairól készült panorámaképeit – mostantól a Street View segítségével bárki felfedezheti Hawaii vagy a Fülöp-szigetek zátonyainak élővilágát.
Északkelet-Brazília korallzátonyainak mérete 80%-kal csökkent az elmúlt 50 évben a nem körültekintő kitermelés, illetve a városi és ipari forrásokból származó szennyezés következtében – állítja egy új tanulmány.
A skóciai Heriot-Watt Egyetem kutatói a sérült korallzátonyok megmentésére vízben működő mikrorobotokat fejlesztettek ki.