Inváziós poloskák gyérítésére fejlesztettek új csapdatípust az ATK kutatói
Egy új, mesterséges hőforrást alkalmazó poloskacsapdát fejlesztettek ki az ELKH Agrártudományi Kutatóközpont Növényvédelmi Intézetének (ATK NÖVI) kutatói.
Egy új, mesterséges hőforrást alkalmazó poloskacsapdát fejlesztettek ki az ELKH Agrártudományi Kutatóközpont Növényvédelmi Intézetének (ATK NÖVI) kutatói.
Újabb rekord volumenű távhőtermelést ért el tavaly a Budapesti Közművek tulajdonában lévő Hulladékhasznosító Mű, a hazai energiahordozóból előállított hőenergia 14 százalékkal haladta meg a 2021-es, az addig legnagyobb volumenű termelést – közölte a BKM Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. kedden az MTI-vel.
Napelemekhez gyárt majd forgatórendszeres tartószerkezetet a Solar FM Kft. Komlón, a csaknem 3 milliárd forintos beruházáshoz 1,5 milliárd forint támogatást nyert el a társaság a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (Ginop) Plusz keretében – közölte a napelemes rendszerek építésével foglalkozó cég az MTI-vel.
Az elmúlt egy évben online rendelők 56 százaléka is a személyes, bolti vásárlást részesíti előnyben, ugyanakkor nagy eltérés van ebben az egyes korcsoportok között – derült ki a Reacty Digital és az Olcsobbat.hu közös felméréséből.
Több mint 700 millió forintos projektben dolgozik környezetbarát horgászezközök kifejlesztésén és két őshonos halfaj termeléstechnológiáján a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, az Energofish és a Czikkhalas Kft. alkotta konzorcium.
A Trans-Sped logisztikai szolgáltató 37 új, környezetbarát tehergépjárművet szerzett be idén mintegy 3,5 millió euróért.
Az Európai Unió célja, hogy 2050-re klímasemleges régióvá váljon. Ez a cél változások elé állítja a hagyományos építőipart, amely a Világgazdasági Fórum kutatása szerint az élelmiszerek után továbbra is a üvegházhatású gázok második legnagyobb kibocsátója. Miként viszonyul az iparág a fenntartható trendekhez az építőiparban?
Az ingatlanbérlők ma már hajlandóak többek fizetni a zöld ingatlanokért, bár még nem értékelik annyira a fenntarthatósági szempontokat, mint az építtetők – közölte a KPMG kedden az MTI-vel.
Min múlik, hogy az építőipari termelés, vagy például egy acélcsarnok építése környezetbarát legyen – csupán címszavakban: gyártástechnológián, a megújuló energiafelhasználáson, az újrahasznosítható alapanyagon, az optimalizált anyaghasználaton és fuvaron, esetleg a költséghatékonyságot kínáló standardizált megoldások alkalmazásán. Nézzük részletesebben!
Az Európai Bizottság szerdán közzétett javaslata betiltaná az EU-ban a “zöldre mosás” (greenwashing) gyakorlatát, és új jogokat vezetne be a fogyasztók számára annak érdekében, hogy a termékvásárlás során környezetbarát döntéseket hozzanak.