Mostantól akár a kézfején is nyomon követheti a szívverése ütemét
Egy újonnan kifejlesztett szintetikus bőr segítségével a közeljövőben akár a kézfején is figyelheti, hogy milyen ütemben ver a szíve és eközben egy LED kijelző az EKG-t is mutatja.
Egy újonnan kifejlesztett szintetikus bőr segítségével a közeljövőben akár a kézfején is figyelheti, hogy milyen ütemben ver a szíve és eközben egy LED kijelző az EKG-t is mutatja.
Minden bizonnyal találkozott már az utcán azokkal a kicsi LED égőkkel, amiket a biciklik küllőjére lehet rögzíteni, amik tekeréskor egy összefüggő fénykört hoznak létre. Ezek a LED fények valóban nagyon hasznosak, hiszen éjszaka is láthatóvá teszik a kerékpárt, azonban más szemszögből nézve csak újabb alkatrészek, amiknek elemre van szükségük a működéshez.
Szinte mindenki szereti néha feldobni otthonát valami különlegessel, valami igazán egyedivel, ami azonnal bevonzza a látogatók tekintetét. A Richard Clarkson Studio és a Crealev egy ilyen tárgyat készített, a Floating Cloud-ot, ami egy speciális mágnes segítségével lebeg és ad hangulatvilágítást.
Számos város cserélte le a közvilágítását LED izzókra, hogy energia- és költséghatékonyak lehessenek, de az Amerikai Orvosi Egyesület (AMA) óva int ezek használatától. Egy nemrég kiadott közlemény szerint a LED lámpák károsak lehetnek a lakosok egészségére, főként a látást ronthatják, de akár a biológiai óránkat is felboríthatják.
Sokak szeretnek a csillagos ég alatt, vagy éppen a napsütésben egy fa árnyékában aludni, és talán ezen alkalmakkor éppen a szabadban töltött idő az, ami a legfontosabb, készítettek LED paneleket, amivel még egy harmadik emeleti panellakásba is tehetünk tetőablakot.
Talán néha bele se gondolunk, de egy szoba megfelelő bevilágítása rendkívül fontos lehet, és nem másodlagos szempont a fényforrás kinézete sem. Egy new york-i vállalat, a Stickbulb helyi fából készít LED-es pálcákat, amiket aztán úgy állíthatunk össze, ahogy csak szeretnénk.
A Durabulbot ledobhatjuk egy épületről, leguríthatjuk egy lépcsőn vagy csak mindenféle védőeszköz nélkül szállíthatjuk egy táskában, a tervező cég szerint legalábbis ezt mind kibírja legújabb találmányuk, így ez a világ első törhetetlen LED égője. Az égő nagyjából 80%-kal kevesebb áramot fogyaszt, mint égőszálas elődei, és megspórolja a szállításhoz szükséges csomagolást is.
Tavaly egy észt kutatócsoport sikeresen kifejlesztett egy olyan technológiát, amivel képesek voltak 1 Gb-nyi adatot továbbítani másodpercenként, persze vezeték nélkül. Ez 100-szor gyorsabb, mint egy átlagos Wi-Fi sebessége. A módszert Li-Fi-nek nevezték el, mivel fényt használva sikerült ezt elérni, azonban egy szaud-arábiai csapat még ezt a teljesítményt is felülmúlta.
A Mygdal Plantlamp lehetővé teszi, hogy bárhol, bármilyen növényt termessz, függetlenül attól, hogy mennyi természetes fény jut be a szobába. Akár egy régi irodai szekrénybe, pincébe is berakhatod, ugyanis a lámpa helyettesíti a fényt. Olyan világítást generál, amely minden növény számára hasznos, így nem kell félni attól, hogy nem jutnak elég fényhez.
Az utak erőseny szennyezettek a járművek miatt. Ez a levegő ha felemelkedik és elterjed, nem csak egy mérgező légkört hoz létre, de még az éghajlatváltozásban is nagy szerepet játszik. Erre találták ki az “EcoMushroom” szerkezetet, amely segíti a szennyezést lecsökkenteni.