Az űrszemét csökkentésére fából készítenek műholdat Japánban
A világ első fából készült műholdját akarják elkészíteni Japánban a Kiotói Egyetem tudósai egy helyi céggel az űrszemét csökkentése céljából.
A világ első fából készült műholdját akarják elkészíteni Japánban a Kiotói Egyetem tudósai egy helyi céggel az űrszemét csökkentése céljából.
Átadták a SMOG-1-et, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem fejlesztette új magyar műholdat az Olasz Űrügynökség (ASI) kutatóintézetének, a finanszírozásban részt vett a Külgazdasági és Külügyminisztérium is – közölte Kovács Ádám Zoltán római magyar nagykövet az MTI-vel pénteken.
Jelenleg kering az űrben egy nem működő műhold, az Envisat, amit az Airbus szeretne begyűjteni. A probléma megoldására egy meglehetősen szokatlan módszert választottak, azonban ha sikerrel járnak, egy egyre égetőbb problémát oldhatnak meg vele.
Alig pár hete Elon Musk legutóbbi nagy projektje – a Falcon Heavy pályára állítása – sikeresnek bizonyult és a SpaceX alapítója már elő is rukkolt a következő nagy tervével, miszerint az űrbe vinné az internetet. Ennek a tervnek a megvalósításához szükség van egy több elemből álló, meglehetősen nagy műholdrendszerre, aminek az első prototípusát állítólag most szombaton fogják tesztelni.
A műhold 35.405 km-es magasságból fog felvételeket készíteni a Földről, így hamarosan sokkal több indormációnk lesz arról, hogy milyen hatással vannak a légkörre – egész pontosan a Föld legjelentősebb védelmi rétegére, az ionoszférára – a földrengések, szökőárak, hurrikánok és a napsugárzásból érkező részecskék.
Sokan talán nem is tudják, de a Föld mágneses mezeje bizony szeret cserélődni. Olyannyira, hogy már számtalanszor megtörtént ez az idők folyamán. A mostani viszont sok ideje késlekedik.
A klímaváltozás tanulmányozásának szempontjából egy valódi katasztrófa történt, ugyanis egy a négy műholdból, ami sarki jeget vizsgálja, elromlott, a maradék három pedig régebbi darab.
Elon Musk határozottan meg akarja változtatni az egész világot. Bármerre nézünk, ott vannak a Tesla elképesztő technikai újításai, ott van a SolarCity-vel kötött üzlet és persze a SpaceX-et se feledjük, akik épp most készülnek 12.000 műholdat lőni az űrbe.
A megújuló energia világa elképesztően felgyorsult, így nem is csoda, hogy a “Világ legnagyobb Napelem Farmja” cím gyakran vált gazdát. A NASA egyik műholdja lefotózta a cím jelenlegi birtokosát, a kínai Dam Solar Park-ot.
Elképesztő, hogy az ember már járt a Holdon, számtalan bolygóról tudunk rengeteg mindent elmondani, mégis, saját bolygónk teljes feltérképezése még gyerekcipőben jár. A NASA Surface Water and Ocean Topography (SWOT) küldetése lesz az első globális megfigyelő küldetés, ami a Föld felszíni vizeit fogja kutatni.