Tizenkét új mélytengeri fajt fedeztek fel az Atlanti-óceánban
Legkevesebb 12 eddig ismeretlen mélytengeri fajt fedeztek fel a kutatók az elmúlt csaknem öt évben az Atlanti-óceánban.
Legkevesebb 12 eddig ismeretlen mélytengeri fajt fedeztek fel a kutatók az elmúlt csaknem öt évben az Atlanti-óceánban.
A nagy sonkakagyló (Pinna nobilis), a Földközi-tenger legnagyobb kagylójának kihalása miatt adtak hangot aggodalmuknak horvát tengerbiológusok egy Krk szigetén tartott szakmai fórumon.
Sarkpontok jég nélkül, óceánok oxigén nélkül, földrészek emberek nélkül. Csak pár jelenség amiért felelősségre lehet vonni a globális felmelegedést. Most pedig új ponttal bővülhet a lista: tengerpartok fürdőhelyek nélkül.
A Greenpeace a 74 legjelentősebb nemzetközi tudományos kutatás méhpusztulással kapcsolatos megállapításait egy jelentésben foglalta össze. A dokumentum alapján a méhpusztulás egyik fontos és legkönnyebben megszüntethető oka a beporzókra veszélyes egyes mezőgazdasági vegyszerek, például a neonikotinoidok használata.
A 2002-ben alakult Green City Mozgalom Hollandiából indult, célkitűzése a települések visszakapcsolása az ökoszisztémába, azaz élhetőbb és fenntarthatóbb városok létrehozása a települési zöldfelületek fejlesztésével.
Október 4-én az Állatok Világnapját ünnepeljük. Az 1931 óta megrendezett világnap célja felhívni a figyelmet a vadon élő állatok, valamint a házi- és haszonállatok fontosságára. De vajon tisztában vagyunk-e az egyes állatfajok jelentőségével? A WWF Magyarország kiemelt célja a biológiai sokféleség megőrzése, ugyanakkor sokszor felmerül a kérdés: valójában miért van erre szükség? A válasz egyszerű, akár egyetlen faj eltűnése akár ökológiai katasztrófához is vezethet.
A Brit Columbiai Egyetem (UBC) kutatóinak új tanulmánya szerint ahogy az óceánok egyre melegebbé és kevésbé oxigéndússá válnak, a halak maximális mérete csökken.
A London Eye-t is jegyző Marks Barfield Architects egy bambusz-kilátóból, egy majdnem 10 kilométernyi, a fák lombozata között húzódó hídrendszerből és a számítógépeknek otthont adó kis bambusz pavilonokból álló kutatóközpontot tervezett az Amazonas-medencébe. A kutatóközpont ajtaja nemcsak a tudósok előtt áll nyitva majd, hanem az őserdő világa iránt érdeklődő turisták előtt is.
Halak nyüzsögnek egy elsüllyedt hajóroncs körül az ausztráliai Korall-tengerben, ahol – az ausztrál kormány múlt pénteki bejelentése szerint– a világ legnagyobb védett tengeri területét fogják létrehozni.
A Philips Design egy hete mutatta be a Microbial Home projektjét, egy zöld háztartás rendszerét. Az innovatív rendszer darabjai a fenntartható energia- és hulladékgazdálkodást, világítást, élelmiszertárolást, illetve takarítást segítenek megvalósítani a mindennapok szintén, otthon.