A klímaváltozás miatt melegebb teleken nő a vízbefulladásos halálozás veszélye
A klímaváltozás miatt melegebb teleken megnövekszik a vízbefulladásos halálozás aránya egy kanadai tanulmány szerint.
A klímaváltozás miatt melegebb teleken megnövekszik a vízbefulladásos halálozás aránya egy kanadai tanulmány szerint.
Immár mozgás közben is megtekinthetjük az Audi frissen bemutatott elektromos tanulmányát.
Ha a klímaváltozás kerül szóba, nehéz optimistának maradni a bolygónk jövőjével kapcsolatban. Már most is érezzük hatását, hiszen egyre több helyen pusztítanak hatalmas erdőtüzek a szárazság miatt, a tengerszint is folyamatosan emelkedik, a hőmérséklet globális emelkedésével pedig csak egyre rosszabb lesz a helyzet.
A kőolajunk fogytán, a szén túl mocskos, és a módszer, amivel kinyerjük a földgázt mérgezi a talajvizet. Ráadásul, ha ezen fosszilis anyagokból bármelyiket használjuk, annyi szén-dioxidot bocsájtunk ki, hogy előbb-utóbb meg fogunk sülni a bolygón.
Korunk egyik, ha nem a legégetőbb gondja a klímaváltozás és a globális felmelegedés. A probléma legjelentősebb része, hogy több tényező együttes hatásának köszönhető a mostani helyzet. Éppen ezért ahhoz, hogy változtathassunk a dolgon, minden egyes aspektusban javulást kellene elérnünk. Egy kutatócsoportnak most talán sikerült megoldania a széndioxid problémát.
Akárhányszor a reggeli kávénkat elvitelre kérjük a sarki kávézóból, vagy az éttermi maradékot műanyag dobozban visszük haza, vagy műanyag szatyrot kérünk vásárlásnál, növeljük a műanyag hulladék mennyiségét a világban, ami hatalmas probléma. A probléma megléte miatt elkészült az első felmérés a műanyag globális gyártásával kapcsolatban, és nem túl fényesek az adatok.
A Stanford Egyetem által publikált új tanulmány szerint a fosszilis üzemanyaggal működő autók nyolc éven belül teljesen eltűnnek majd, és az embereknek nem lesz más választása, mint elektromos, vagy más alternatív technológiára épülő autót venni. Ezt főleg azzal magyarázzák, hogy az elektromos járművek – beleértve az autókat, buszokat és teherautókat – ára hamarosan drasztikusan csökkenni fog, ami a benzin ipar teljes összeomlásához vezet.
Az elmúlt években több kutatás is foglalkozott azzal, mégis mennyire romboljuk a környezetünket. Ezek kimutatták, hogy évente közel 40 milliárd tonna széndioxidot bocsájtunk ki, és 3,5 millió tonna szemetet generálunk naponta. Ezek miatt a káros tevékenységek miatt a tudósok már úgy vélik, hogy többé már nem a holocén korban élünk.
Kutatók kimutatták, 99% esély van arra, hogy egy újabb, pusztító szárazság sújtsa az USA dél-nyugati államait. Állításuk szerint, a mostani helyzet sokkal rosszabb lesz, mint ami a 20. században volt, a “Dust Bowl”. A szárazság és az ökológiát pusztító porviharok eddig ritka jelenségek voltak, azonban a tudósok megfigyelései szerint ezek később sokkal gyakoribbá válhatnak, sőt akár évtizedekig is fennállhatnak majd, ha nem állítjuk meg a klímaváltozást.
Földünk szinte megállíthatatlanul melegszik, ez nem vitás. Az országok már többször tettek kísérletet arra, hogy megegyezzenek, csökkenteni fogják a széndioxid kibocsátásukat, így a “mágikus” 2 celsius fokos átlaghőmérséklet emelkedésen belül maradhatna a Föld. Azonban egy új tanulmány, ami az elmúlt két millió év hőmérsékleti adatait vizsgálta arra a következtetésre jutott, hogy ez nem tartható már be. Mi több, az 5 fokos emelkedéshez közeledünk.