Charles Darwin két jegyzetfüzetét húsz éve nem találják
Húsz éve nem találják Charles Darwin két, több millió fontot érő jegyzetfüzetét – jelentette be a Cambridge-i Egyetem Könyvtára.
Húsz éve nem találják Charles Darwin két, több millió fontot érő jegyzetfüzetét – jelentette be a Cambridge-i Egyetem Könyvtára.
Szergej Gorskov orosz fotós egy fát átölelő szibériai tigrisről az Orosz Távol-Keleten készült felvétele nyerte el idén a londoni Természettudományi Múzeum Az év természetfotósa pályázatának fődíját.
A holland fotográfus, Dick van Duijn rögzítette azt a pillanatot, ahogy egy mókus éppen magához ölel és megszimatol egy virágot.
A betolakodó, vagyis nem őshonos állatfajok világszerte komoly fenyegetést jelentenek a védett területekre – derült ki egy kínai-brit tanulmányból.
Egy új tanulmány szerint a vadon élő emlősfajok nőstény egyedei hosszabb életűek, mint a hímek: átlagosan 18,6 százalékkal élnek tovább ugyanazon faj nőstényei.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) ajánlása szerint a széncinegék postaládákba való beköltözése billenőajtóval fedett levélgyűjtővel, ezzel párhuzamosan pedig a környékre kihelyezett B-típusú mesterséges odúkkal előzhető meg.
Heti két óra eltöltése a természetben jelentősen növeli az egészséget, a jólétet, még úgy is, ha csak egyszerűen üldögél az ember és élvezi a nyugalmat – vélik brit kutatók.
A népszerűség nagy átok bizonyos állatok, például az oroszlánok, elefántok és tigrisek számára, amelyek gyakran szerepelnek reklámokban vagy egy-egy márka arcaként és logóján, és így az emberek hajlamosak azt hinni, hogy sok él belőlük a vadonban és nem tartoznak a veszélyeztetett fajok közé – írták a kutatók a PLOS Biology című folyóiratban publikált tanulmányukban.
Néha jó elfordulni a világtól és kicsit a nyugalomba, a csöndbe, a természetbe vonulni. Tényleg számtalan lehetőségünk van, ha kirándulni szeretnénk, azonban az olaszországi, dél-tiroli alpok egy kicsit feljebb került a képzeletbeli listánkon.
3.000 méter magasan Sziklás-hegységben felépítettek két gyönyörű kabint, hogy a természetbe vágyók megkapják az autentikus “kabin-élményt”. A Nagy Kabin | Kis Kabin névre keresztelt páros azonban meg van bolondítva egy modern csavarral.