Megnyitották az alaszkai vadont az olajkitermelők előtt
A Trump-adminisztráció megnyitotta Alaszka sarkvidéki nemzeti parkjának (ANWR) egy részét az olajkitermelők előtt.
A Trump-adminisztráció megnyitotta Alaszka sarkvidéki nemzeti parkjának (ANWR) egy részét az olajkitermelők előtt.
Eddig sem volt titok, hogy Trump nem hisz a klímaváltozásban. Ezt természetesen a klímaegyezményből való tavalyi kilépése is megerősítette. Most pedig az is, hogy jelentősen kevesebb pénzt szán ilyen kutatásokra a jövőben.
Egyre nehezebb lesz azt mondani, hogy Trump önmagában nem elég ahhoz, hogy visszafordítsa az Obama által hozott döntéseket, amiket a környezet védelmében és a klímaváltozás megakadályozása érdekében hozott. Nem volt elég a klímaegyezményből való kilépés, a nemzetbiztonságot fenyegető listról a klímaváltozás levétele, úgy tűnik a jelenlegi elnök az olajfúró tornyokra vonatkozó korlátozásokon is enyhíteni fog.
Sajnálatos módon Donald Trump, jelenlegi amerikai elnök álláspontja a klímaváltozással kapcsolatban elég határozott és közismert. Ez az álláspont juttatta oda az USA-t, hogy kilépjenek a párizsi klímegyezményből, most azonban Trump egy lépéssel tovább ment.
A mai nap valóban “történelmibb” lehetne, mint amikor aláírták a párizsi klímaegyezményt, de mint tudjuk ebbe az USA 45. elnöke, Doland Trump szépen belerondított, így ez a nap sem lesz sokkal különb, mint párizsi klímacsúcs neves napja.
A Grand Canyon amerika egyik legismertebb és legtöbbek által szeretett nemzeti parkja, évente több, mint 4 millió ember kíváncsi rá. De Donald Trumpot ez úgy néz ki egyáltalán nem hatja meg.
Donald Trump kampánya és eddig elnöksége során is sokszor tette szóvá, hogy vissza fogja hozni a szenet Amerika iparába. Ez azonban egyre valószínűtlenebbnek tűnik, elvégre a megújuló energia folyamatosan egyre népszerűbb, a szén erőművek pedig sorra zárnak be országszerte, nem utolsó sorban pedig most a Bloomberg adományozott 64 millió dollárt, egy anti-szén kampányra.
A következő 12-17 évben a szokásosnál is nagyobb lesz a sürgés New Yorkban. Nem a megnövekedő turisták vagy lakosok miatt, hanem azért, mert New York lett az első város, ami megszabja az épületek tulajdonosainak, hogy csökkenteniük kell annak káros anyag kibocsájtását, ezzel párhuzamosan pedig mindenkit kötelez a házak felújítására.
Trump elnökségének röpke 9 hónapja alatt már hozzászokhattunk ahhoz, hogy az elnök nem éppen következetes az ígéreteivel kapcsolatban. Azonban egy kanadai csúcstalálkozón, a fehér házi képviselők állításai egy teljesen meglepő fordulatra engednek következtetni, amit valószínűleg egyetlen élő ember sem jósolt volna meg előre.
Donald Trump ismét rengeteg természetvédőt bőszített fel döntésével, ugyanis a kormány – köszönhetően Trumpnak – felfüggesztett egy hat éve életbe lépett korlátozást, ami a nemzeti parkokban történő vizes palackok árusítására vonatkozott.