Emberi hajjal javíthatunk a napelemek hatékonyságán
Egy friss tanulmány alapján az emberi hajmaradékok felhasználásával egy, a perovszkit cellák számára hasznosítható réteg hozható létre.
Egy friss tanulmány alapján az emberi hajmaradékok felhasználásával egy, a perovszkit cellák számára hasznosítható réteg hozható létre.
Néhányan azért nem mernek belevágni egy napelemes rendszer vásárlásába, mert úgy vélik, hogy nagyot buknak, ha majd el kell költözniük és a tetőre rögzített rendszert nem tudják leszerelni és magukkal vinni. Vajon igazuk van azoknak, akik ezt az álláspontot képviselik?
Hihetetlen népszerűvé váltak mind befektetők, mind a lakosság körében a napelemes rendszerek. Ez abszolút érthető is, hisz egy gyorsan megtérülő befektetésről van szó, ami bizonyos esetekben nem csak hogy megszabadítja a háztartásokat a villanyszámlafizetési kötelezettségektől, hanem esetenként még jövedelmet is termel.
A Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. nagy szerepet vállal a magyar agrárium modernizálásában.
Egy hazai felmérés rámutat, hogy a háztartások mekkora napelemes rendszert telepítenek és mire használják.
Környezetbarát, geotermális energiát hasznosító távfűtési rendszer kezdi meg működését a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Mátészalkán – közölte a szolgáltató távhőtermelői engedélyét kiadó Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) az MTI-vel.
Azok, akik még nem rendelkeznek napelemes rendszerrel, de a közeljövőben szeretnének, azoknak fontos tisztába lenni pár fontos dátummal. Ezek az időpontok meghatározóak lehetnek a kedvezményekre, a telepített rendszerre, vagy az elszámolásra vonatkozóan. Nézzük mikre is érdemes odafigyelni!
A tavaly év végén bejelentett felújítási támogatás óta szinte napról napra újabb és újabb információk láttak napvilágot a 2020. január 1-től induló Otthonfelújítási Programmal kapcsolatban.
Az Agora Energiewende nevű német és az Ember nevű, brit, független kutatóintézet közös tanulmánya szerint 2020-ban 3,4 százalékponttal 38 százalékra emelkedett a megújuló energiaforrások – mindenekelőtt a víz-, a szél- és a napenergia – aránya a 27 EU-tagország áramtermelésében, a fosszilis energiaforrások – szén, földgáz – aránya pedig 1,9 százalékponttal 37 százalékra süllyedt.