folyó

Árvízvédelmi készültség van több folyó Észak-magyarországi szakaszán

Árvízvédelmi készültség van érvényben a Tiszán, a Bodrogon, a Taktán és a Sajó torkolati szakaszán az Észak-magyarországi Vízügyi Igazgatóság működési területén – közölte hétfőn a Facebook-oldalán a szervezet.

Fenntartható módon kell kezelni a folyókat

A nagy folyók árterületei a Föld legveszélyeztetettebb ökoszisztémái közé tartoznak, és használatuk a jövőben várhatóan tovább növekszik.

“Kifehéredett” a Neretva folyó Bosznia-Hercegovinában

Teljesen fehérré vált a Neretva folyó a bosznia-hercegovinai szakaszának egy részén az Ulog nevű hőerőmű építési munkálatai miatt – közölte a Mentsük meg Európa kék szívét! nevű nemzetközi folyamvédelmi kezdeményezés az interneten szerdán, ahol felvételeket is közölt a folyóról.

EM: nemcsak megőrizni, hanem javítani is kell a vizek állapotát

A magyar kormány célja, hogy a Kárpát-medence természeti örökségét, gazdag vízkészletét megőrizze a jövő nemzedékek számára, nemcsak megőrizni, hanem javítani is kell a vizek állapotát – mondta Raisz Anikó, az Energiaügyi Minisztérium (EM) környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkára az Európai Unió Környezetvédelmi Tanácsának informális ülésén Stockholmban a szaktárca csütörtöki közleménye szerint.

Csaknem négymilliárd forintból fejlesztik az árvízvédelmi töltéseket a Felső-Tisza két mellékfolyóján

Összesen 3,9 milliárd forint értékben, százszázalékos hazai és uniós támogatás segítségével fejlesztik az árvízvédelmi töltéseket a Felső-Tisza két mellékfolyóján, a Krasznán és a Batáron – közölte a projekt kommunikációjáért felelős társaság pénteken az MTI-vel.

Vízügy: súlyos volt az idei aszály, de nem rendkívüli

Bár nagyon súlyos volt az idei aszály, nem tekinthető rendkívüli méretűnek: hasonló súlyosságú aszályok 20-50 évente bekövetkeznek Magyarországon – áll az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) a honlapján közzétett elemzésében.

Növekszik a mikroműanyagok mennyisége a Tiszában

A Szegedi Tudományegyetem harmadik éve folyó kutatásai szerint növekszik a mikroműanyagok mennyisége a Tiszában, a szennyezés elsősorban kommunális eredetű – közölte a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-vel.