Fizet a NASA annak aki kifejleszti az éjszakai áramtermelést
Hosszabb távon is folytatná a küldetéseket a Holdon a NASA, azonban ehhez valakinek rá kell jönnie, hogyan lehet biztosítani az energiaellátást az akár két hétig is tartó éjszakák során.
Hosszabb távon is folytatná a küldetéseket a Holdon a NASA, azonban ehhez valakinek rá kell jönnie, hogyan lehet biztosítani az energiaellátást az akár két hétig is tartó éjszakák során.
Idén 30 éve, hogy Föld körüli pályára állították minden idők legismertebb és legnépszerűbb űrcsillagászati eszközét, a Hubble-t.
Folytatódnak a Hold- és Mars-missziók előkészületei az amerikai űrkutatási hivatalnál (NASA) a koronavírus-járvány ellenére is.
Hatszázmilliárd tonna jeget veszített Grönland a 2019-es északi-sarki rendkívüli nyári melegben, kutatók szerint ez a mennyiség elegendő arra, hogy globálisan 2,2 milliméterrel növelje a tengerszintet két hónapon belül.
Egy minden elemében 3D-nyomtatott rakéta nem is olyan nagy őrültség, mint azt első hallásra gondolnánk. Ezzel a befektetők is egyetértenek. A rakéta elkészítése és kilövése pedig összesen 60 napot vesz igénybe, amennyiben annak darabjai 3D-nyomtatottak, állítja a Relativity Space vezérigazgatója.
Az űrteleszkóp 2000x-es nagyításban mutatja meg a valaha látott legtávolabbi csillagot.
A NASA 12 új képet adott a már eddig is lenyűgöző Hubble Galériájához. A kibővült gyűjtemény rávilágít a technológiai fejlődésre amit az emberiség azóta vitt véghez, mióta annak idején Charles Messier felnézett az égre és megalkotta a ma is híres katalógust, ami lehetővé teszi, hogy végignézve értékeljük a legfényesebb mélyég-objektumok (olyan csillagászati objektumok, amik se nem önálló csillagok, se nem a Naprendszer részei) valódi természetét és szépségét.
Lehséges, hogy a ruhák több negatív fizikai változást eredményeztek, mint maga az űr?
A Curiosity – a NASA marsjárója – már több, mint 5 éve landolt a Mars felszínén, ez idó alatt körülbelül 18 km utat járt be. A Marson gyakoriak a homok viharok, ezért ritkán megfelelőek a látási körülmények, most azonban – a téli évszakban szokásos – tiszta légkörnek hála a marsjáró lenyűgöző panoráma képeket tudott készíteni.
A műhold 35.405 km-es magasságból fog felvételeket készíteni a Földről, így hamarosan sokkal több indormációnk lesz arról, hogy milyen hatással vannak a légkörre – egész pontosan a Föld legjelentősebb védelmi rétegére, az ionoszférára – a földrengések, szökőárak, hurrikánok és a napsugárzásból érkező részecskék.