orosz gáz

Akár már jövőre búcsút inthetnénk az orosz gáznak, ha akarnánk

Uniós módon hozott is meg nem is az Európai Tanács március 4-ei, a gázfogyasztás csökkentésével is foglalkozó ülése: az energiáért felelős miniszterek olyan politikai kompromisszumra jutottak, ami bátorítja a tagállamokat arra, hogy 2025. március végéig átlagosan legalább 15%-kal csökkentsék gázfogyasztásukat a 2017. április 1 – 2022. március 31. közötti időszakhoz képest, gyorsítva ezzel a blokk orosz gázról való leválását.

IEA-igazgató: hiba volt Európa függővé válása az orosz energiahordozó-szállításoktól

Sok európai ország “stratégiai és történelmi léptékű” energiaellátási hibákat követett el, és ezek egyike az volt, hogy ezek az országok túlzottan függővé váltak “egyetlen beszerzési forrástól”, vagyis Oroszországtól – mondta hétfőn elhangzott nyilatkozatában a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) igazgatója.

Földgáz: különösen nehéz helyzetben van Magyarország?

A háborús helyzet Európa-szerte energetikai bizonytalanságot okoz, hazánk viszont különösen kiszolgáltatott.

Júniusban az európai irányba történő orosz gázszállítások csökkentése növelte a villamos energia árát

Júniusban az orosz gázszállítások csökkentésének hatására megemelkedő gázárak a villamosenergia-árak emelkedését okozták.

Francia energetikai cégek: “haladéktalanul” csökkenteni kell a lakossági fogyasztást

Francia energetikai cégek a lakossági fogyasztás “haladéktalan” csökkentését sürgetik az Oroszország elleni uniós energia-embargó miatt – jelentette hétfőn a francia sajtó, a Journal du Dimanche című francia vasárnapi lapban megjelent közleményre hivatkozva.

Palkovics László: legyen elérhető energia, és legyen megfizethető

Az Európai Unió energiahatékonyságról és a megújuló energiákról szóló jogszabálycsomagjainak célja, hogy legyen elérhető energia, az legyen megfizethető, és képes legyen biztosítani Európa energiafüggetlenségét – jelentette ki a technológiai és ipari miniszter Luxembourgban hétfőn.

Gázhiány esetén üzemben maradnak a szénerőművek Csehországban

Földgázhiány esetén üzemben maradnak azok a szénerőművek Csehországban, amelyeket máskülönben emissziós problémák miatt le kellene állítani – jelentette ki Jozef Síkela cseh ipari és kereskedelmi miniszter Prágában, a földgázellátással foglalkozó válságstáb ülése után.

A Gazprom megerősítette a hollandiai gázszállítások leállítását

A Gazprom leállította a gázszállítást a holland GasTerra vállalatnak, amely nem hajlandó az energiahordozóért rubelben fizetni – közölte az orosz gázipari vállalat sajtószolgálata.

Hogyan tudjuk csökkenteni az orosz gáztól való függőségünket?

A jelenlegi helyzetben nagyon fontos szerepet kaphatnak a megújuló energiák. Napelemes rendszerek és a hőszigetelés segíthet megszabadulni az orosz gáztól?