Halhulladékból előállított biogázzal fogják táplálni az óceánjárókat
A halfeldolgozás melléktermékeiből előállított biogázzal fogja hajtani óceánjáróit egy norvég vállalat.
A halfeldolgozás melléktermékeiből előállított biogázzal fogja hajtani óceánjáróit egy norvég vállalat.
Alig, hogy befutott a hír, hogy Skócia is csatlakozik azokhoz az országokhoz és városokhoz, amik betiltják a fosszilis üzemagyaggal működő autók eladását, Kína is bejelentette, hogy hasonló terveken dolgoznak.
A LIFE+ Metamorfózis névre hallgató új, innovatív projekt egy igazi úttörővé vált, egy vadonatúj bioüzemanyag előállításában. A SEAT autógyár, és az Aqualia vízgazdálkodási vállalat közös erővel láttak neki egy fejlesztésnek, hogy szennyvízből készítsenek alternatív üzemanyagot.
A megújuló energia, a tiszta jövő és a fenntartható életmód napról napra népszerűbbek. Ennek azonban nem mindenki örül. A fosszilis üzemanyag pártolói kifejezetten rosszul élik meg az elmúlt elmúlt évek trendjeinek változását, hiszen az olaj piaca folyamatosan csökken.
Világszerte egyre több ország áll elő olyan kezdeményezésekkel, amik valamilyen formában egy tiszta jövő felé vezetné az emberiséget. Az idei klímacsúcsról is rengeteg jó hír érkezett, több országból, a szénerőművek leállításával kapcsolatban. Most Hollandia vezetett elő egy törvényjavaslatot, miben 2035 után tilos lenne az országban nem 100%-ig káros anyag kibocsátás-mentes autókat forgalomba helyezni.
A Nissan lerántotta a leplet vadonatúj, forradalmi prototípusáról, a világ első Szilárd Oxidos Üzemanyag-cella (Solid Oxide Fuel-Cell – SOFC) által működtetett autójáról. A kocsi szinte bármilyen üzemanyagból képes energiát csinálni, bár az eredeti koncepció része, hogy megújuló üzemanyagot használjon, például kukoricát vagy cukornádat.
A fű lehet a jövő megoldása a növekvő üzemanyag iránti igényünkre? A kutatók ennek a megoldásán dolgoznak, melybe számos egyetem is bekapcsolódott.
Néhány vállalat régóta keresi a módját, hogyan lehetne az ipari működés és az autók által kibocsátott szén-dioxid mennyiségét fenntartható módon átalakítani energiává – a legújabb elképzelés szerint a vulkánkitörések energiáját is felhasználnák.
A természet intelligens működését nem is olyan könnyű reprodukálni, mint azt elsőre gondolnánk; erre jöttek rá azok a tudósok is, akik a fotoszintetizációt szerették volna mesterségesen megvalósítani.
A kőolaj és származékai nélkül „működik” majd 2020 után Svédország? Eddigi intézkedései alapján van némi esélye erre.