A beltéri szoba fénye is újrahasznosítható?
A napelemekről sokan a háztetőkön vagy a napsütötte mezőkön látható panelekre asszociálnak. Lehetséges lenne, hogy a beltéri fényből is energiát nyerjünk ki?
A napelemekről sokan a háztetőkön vagy a napsütötte mezőkön látható panelekre asszociálnak. Lehetséges lenne, hogy a beltéri fényből is energiát nyerjünk ki?
Novák Katalin a családokért felelős tárca nélküli miniszter közleményben emlékeztetett, hogy januártól hárommillió forintos otthonfelújítási támogatás, februártól pedig kedvezményes otthonfelújítási kölcsön is segíti a családok otthonteremtési terveit.
A napelemek többsége manapság szilíciumból készül, a kutatók azonban úgy vélik, hogy a perovszkité lehet a jövő.
A Heijmans nevű holland vállalkozás szolár zajvédőket telepített, hogy három különböző fotovoltaikus modul technológiát vizsgálhasson meg, ezek a kadmium-tellurid, a CIGS (réz-indium-gallium-diszelenid), és a kristályos termékek.
A fotovoltaikus cellák hatékonyságának növelése látványos eredményeket hozhat az energetikában, hiszen a kellően hatékony napelemekkel kisebb felület is elég lehet az áramigény ellátásához.
A napelemekkel foglalkozó kutatók és mérnökök többsége úgy gondolja, hogy a perovszkit jelentheti a fotovoltaikus cellák jövőjét.
Január 1-től lesz elérhető a használt lakásokra az otthonfelújítási program. A támogatást egy család egyszer veheti igénybe, a programba azonban egyedülálló és elvált szülők is bekapcsolódhatnak.
Kutatók egy csoportja olyan áttetsző, vékony szilíciumréteget tartalmazó fotovoltaikus eszközt dolgozott ki, amely nemcsak megjelenése, hanem hatékonysága miatt is nagyban hozzájárulhat a zöld technológia fejlődéséhez.
A közelmúltban kifejlesztésre került egy olyan napenergiát hasznosító berendezés, ami a levegő páratartalmát felhasználva napenergia segítségével tud előállítani folyékony ivóvizet.