Az űrszemét csökkentésére fából készítenek műholdat Japánban
A világ első fából készült műholdját akarják elkészíteni Japánban a Kiotói Egyetem tudósai egy helyi céggel az űrszemét csökkentése céljából.
A világ első fából készült műholdját akarják elkészíteni Japánban a Kiotói Egyetem tudósai egy helyi céggel az űrszemét csökkentése céljából.
“Szarvasbarát” zacskókkal akadályozzák meg, hogy a nyugat-japán Nara Park híres szikaszarvasai veszélyes műanyagszeméttel töltsék tele a gyomrukat.
Kevés országról mondható el, hogy olyannyira felszerelt volna a legújabb technológiával, mint Japán, ahol most a 2 év múlva megrendezésre kerülő olimpia miatt amúgy is felgyorsult, a lassúnak aligha nevezhető technikai élet.
Egy japán cég, a Triad Omoshiro Block nevű terméke nagy vihart kavart az irodaszerek világában, mivel csodás módon ötvözi a praktikumot és a designt. A jegyzettömb különlegessége, hogy minél többet használod annál gyorsabban rajzolódik ki egy gyönyörű papírmakett az íróasztalodon, ezzel arra ösztönözheti tulajdonosát, hogy szorgalmasan feljegyezze teendőit és gondolatait.
Nem várt fejleményei lettek a hat évvel ezelőtti, Japánt sújtó földrengésnek és cunaminak. Több japán tengeri organizmus juthatott el az Egyesült Államok nyugati partjaiig, ami véletlenül a világ eddigi legnagyobb nem tervezett tengerbiológiai kísérletét eredményezte.
Keresve se találnánk olyan embert, aki ne szeretne utazni. Bár a vonattal történő utazás sokak számára kényelmetlen, vitathatatlan, hogy a hosszú utak megtételére ez az egyik leghangulatosabb mód. Akik síneken szeretik bejárni a világot, azoknak remek hírrel szolgálhatunk, ugyanis nagyon úgy fest, hogy az orosz és japán kormány komoly tárgyalásokat folytat arról, hogy egy híddal összekössék a két ország vasúti hálózatát.
A vonattal történű utazásnak megvan a maga romantikája. Persze azért ennek is van egy véglete, ami a luxus világába vezet, és a japánok most igazán kitettek magukért. A Shiki-shima alvó vonat egyszerűen lenyűgözően néz ki.
A napenergia ipara világszerte fellendülőben van. Ázsiában két ország, India és Kína egymásnak adogatják a “világ legnagyobb napelem farmja” címet. Azonban a napenergiánál – meg úgy általánosságban a megújuló energiáknál – az egyik legfontosabb kérdés, hogy a technológia mennyire hatékony. Japánban néhány kutató most megdöntötte ennek a világrekordját.
Régóta okoz gondot a tudósoknak az űrszemét, főleg azért, mert ezek a jövőben komoly problémák lehetnek kilövések alkalmával. A Guardian szerint több, mint 100 millió darab, különböző méretű felesleges szemét kering a Föld körül az űrben. Egy japán kutatócsoport szeretett volna ezzel kezdeni valamit, de falba ütköztek.
Amikor a Nissan-nál nem éppen autókon dolgoznak, akkor világmegváltó ötleteken agyalnak. Így született meg a hálózathoz csatlakozott autójának és a jövő töltőállomásainak a koncepciója. Azonban a világot kisebb lépésekben is meg lehet váltani, ezért a Nissan gondolt egyet és megajándékozta az emberiséget egy önmagát irányító sorban álló székkel.