Dél-Afrika nemzeti katasztrófaként kezeli az ivóvíz-krízist
Tovább tombol a szárazság Dél-Afrikában, ezzel a világ első olyan nagyvárosában, ahol a vízkészletek kritikusra csökkentek, tovább folytatódik a közdelem.
Tovább tombol a szárazság Dél-Afrikában, ezzel a világ első olyan nagyvárosában, ahol a vízkészletek kritikusra csökkentek, tovább folytatódik a közdelem.
Az emberiség szinte már kiirthatatlannak nevezhető, hiszen számtalan olyan problémára vannak – többnyire tudományosan megalapozott – forgatókönyvek, aminek bekövetkezésének valószínűsége rettentően kicsi. A NASA is számtalan ilyen forgatókönyvet dolgozott már ki az évek alatt, és persze ezek része, hogy megpróbálják az elkerülhető katasztrófákat megakadályozni.
A korallzátonyok védelme rendkívül a biodiverzitás megőrzésében. Ezek a zátonyok 3.000 fajta puhatestűnek, több száz medúza fajnak, 1.625 fajta halnak, pár száz cápa és rája fajnak, valamint több, mint 30 fajta bálnának és delfinnek adnak otthont. Ezek az élőlények valóban otthonukként kezelik ezeket a területeket, ami azt jelenti, hogy nélkülük elpusztulnak.
1986. április 26-án Csernobilban, Ukrajnában (akkor Szovjetunió) felrobbant a Vlagyimir Iljics Lenin atomerőmű. Ez a globális katasztrófa teljesen lakhatatlanná tette a területet több száz évig. Azonban két kínai energia cég is azon dolgozik, hogy az egykori városok, Csernobil és Priprjaty területén egy óriási napelem farmot építsenek.
Az amerikai AT&T mobilszolgáltató LTE drónok röptetésével kísérletezik, hogy jobb térerőt biztosítson az embereknek katasztrófák idején, vagy tömegrendezvényeken. Ha eddig aggódtál a rossz vétel, és az akadozó mobilnet miatt nem tudtál képet felrakni a focimeccsről vagy a koncertről, akkor az AT&T érted dolgozik.
Ha csak egy pozitív dolgot is ki lehet emelni az áprilisi bangladesi tragédiából – mely során egy ruhagyár épülete összeomlott és sokak vesztették életüket – akkor az a növekvő globális tudatosság, mely a dél-ázsiai ruhagyárak munkakörülményei felé irányul.
A Greenpeace a fukusimai katasztrófa második évfordulója alkalmából felhívja a figyelmet, hogy a nukleáris ipar százezreket hagyott magára a katasztrófa következményeivel Japánban. A hiányos szabályozás miatt egy nukleáris katasztrófa esetén bármely atomreaktorral rendelkező országban hasonló helyzet állna elő.
A Flash Communicator a hatékonyabb kutatás-mentés új eszköze: a hangot valós időben alakítja Morse-jelekké, így megkönnyítheti azon áldozatok megtalálását, akik nehezen megközelíthető helyeken rekedtek egy katasztrófa során.
Katasztrofális mértékű globális tengerszint-emelkedéstől tartanak a gleccserkutatók, akik úgy vélik, hogy korábban jelentősen alábecsülhették az olvadó jégtakarók jelentette potenciális veszélyt.
Egy évtized alatt átlagosan 1500 katasztrofális eseményt történik a világban és ennek következményeként 50 millió ember válik hajléktalanná. A drámai események 95 százaléka mindig valamilyen természeti csapás, a környezet erőinek hatására, elemi csapásként következik be.